LM43-S400_rear
LM43-S400_side
LM43-S400_side1
Favorieten
LM43-S400
43'' UHD LED Monitor
Belangrijkste punten
    > Industrial level LCD panel, suitable for continuous 24/7 operation
    > 4K Ultra-HD resolution
    > Using tamper-proof metal housing
    > Built-in 3D COMB filter and 3D noise reduction
    > 8ms response time for no motion blur, judder or ghosting
    > 1.07G colors, for a realistic and immersive visual experience
    > High fidelity digital processing for a brilliant and vivid video
    > 178°/178° extra-wide viewing angle for overall viewing performance
    > Professional thermal design to extend equipment lifespan
    > Built-in power, low energy consumption
    > Support multiple signals, such as HDMI, DP, VGA, USB multimedia, Audio, RS232
Specificaties
Model
Model
LM43-S400
Display
Screen Size
43"
Aspect Ratio
16:9
Resolution
3840×2160 (UHD)
Backlight
LED
Brightness/Luminance
450cd/
Contrast
1000:1
Display Color
1.07B(10bit)
Viewing Angle(H/V)
178°(H)/178°(V)
Response Time
8ms
Refresh Rate
60Hz
Signals
Input
DP 1.2×1, HDMI 2.0×2, VGA(D-Sub)×1, USB multimedia×1, Audio×1, RJ45(RS232)×1
Output
RJ45(RS232)×1
Speaker
5W×2
General
Power Supply
AC100~240V (+/-10%), 50/60 Hz
Consumption (Standard)
<105W
Consumption (Standby)
≤0.5W
Type
Internal
Net Weight
16.6kg (36.6lb)
Gross Weight
27kg (59.5lb)
Bezel Width
8mm (U/L/R/B)
Wall Mount
400×400mm (15.7"×15.7")
Dimension without standard (W×H×D)
960.7×550.7×65.0mm (37.8"×21.7"×2.6")
Package(W×H×D)
1145×730×255mm (45.1"×28.7"×10.0")
Work Environment
Temperature
0~40(32°F~104°F)
Humidity
10%~85%