LLDH65-EAO400K
Comparer Favori
LDH65-EAO400K
Dahua 65 inch Wall-mounted LCD Digital Signage
Points clés
    ·Industrial design, waterproof galvanized steel housing, tempered protective glass.
    ·High brightness and anti-reflection glass ensure excellent visibility under direct sunlight.
    ·Strong 4 core processor provides powerful decoding
    capabilities, enabling premium display performance.
    ·Built-in media player software and USB player provide multiple methods to play contents.
LDH65-EAO400K
Spécifications
LCD Panel
Panel Dimensions
65 inch
Backlight
DLED
LCD Technology
IPS
Aspect Ratio
16: 9
Brightness
2500 cd/m² (typ.)
Contrast
1200: 1 (typ.)
Display Colors
10 bit (8 bit + FRC), 1.07B colors
Resolution
3840 (H) × 2160 (V)
Viewing Angle
178° (H); 178° (V)
Response Time
8 ms (typ.)
Reflective
<3%
Built-in System
Operating System
Android 8.1
CPU
4 cores A17, 1.6 GHZ
RAM
2 GB
ROM
16 GB
Video Decoding
2-ch H.264 1080p@25 fps; 4-ch H.265 1080p@25 fps;
4-ch H.265 1080p@30 fps; 2-ch H.264 1080p@25 fps;
2-ch H.265 1080p@30 fps; 2-ch H.264 4K@25 fps;2-ch
H.265 4K@30 fps; 1-ch H.265 4K@60 fps; The decoding
capacity statistics are based on tests with a single video
file.
Function
Audio Compression
MPEG-3, WMA, WAV
Video Compression
Video Format
mp4, avi, mov, asf, mkv, wmv
Device Ports
Network Port
1 × RJ–45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet
port
Wi-Fi
No (Can be customized)
Bluetooth
NO
Data Transmission Ports
1 × TF card slot, up to 128 GB
2 × USB 2.0 ports (type A)
Video Input
1 × HDMI 1.4 (1080P @60Hz)
Video Output
NO
Audio Port
1 × 3.5 mm jack Mic
IR Receiver
Yes
Speaker
Built-in Speaker
2 × 5 W
General
Power Supply
220 VAC, 50/60 Hz
Power Consumption
≤600 W
Operating Temperature
-20 °C to +45 °C (–4 °F to +113 °F)
Storage Temperature
–20 °C to +60 °C (–4 °F to +140 °F)
Operatng Humidity
5%–90% (RH), non-condensing
Storage Humidity
5%–90% (RH), non-condensing
Protection Level
IP55
Cooling Method
Fan-cooling
Product Material
Metal casing
Casing Color (Frame/Rear)
Black
Product Dimensions
1668 × 1089 × 185mm(without wall mount bracket)
Packaging Dimensions
1840 × 1375 × 410mm