LM86-S400_View_Front-ge.png
LM86-S400_View_45Left-ge.png
LM86-S400_View_Rear-ge.png
Comparer Favori
LM86-S400
Dahua 86 inch LED Monitor
Points clés
    • 4K Ultra-HD Resolution with Reliable Metal Case
    • Anti-glare Panel, Suitable for Continuous 24/7 Operation
    • 178°H/178°V Extra-wide Viewing Angle for Overall Viewing Performance
    • High Fidelity Digital Processing for A Brilliant and Vivid Video
    • 8 ms Response Time for No Motion Blur, Judder or Ghosting
    • Abundant Interfaces Including HDMI, DP, VGA etc.
    • Built-in Speakers and Supports Infrared Remote Control
LM86-S400
Spécifications
Display
Model DHI-LM86-S400
LCD Technology IPS
Backlight DLED
Screen Size 86 inch
Aspect Ratio 16:9
Viewing Angle 178° (H) / 178° (V)
Display Mode Horizontal, vertical
Resolution 3840 (H) × 2160 (V)
Refresh Rate 60 Hz
Display Color 10 bit
Brightness 350 cd/m² (typ.)
Contrast Ratio 1,100:1
Response Time 8 ms
Lifespan 30,000 hrs
Surface Treatment Haze 28%, 2H
Device Ports
Input Port DP × 1, HDMI × 2, VGA × 1, USB × 1, audio × 1, RS-232 in × 1
Output Port RS232 out × 1
Speaker 10 W × 2
Power & Environmental Conditions
Power Supply 100~240 VAC (±10%), 50/60 Hz
Power Type Built-in Power
Power Consumption 170 W (basic), 320 W (typ.), 360 W (max)
Standby Power Consumption <0.5 W
Operating Temperature 0 °C to +40 °C (+32 °F to +104 °F)
Operating Humidity 10%–80% (RH)
Storage Temperature –20 °C to +60 °C (–4 °F to +140 °F)
Storage Humidity 5%–90% (RH)
General
Product Dimensions 1,952.8 mm × 1,123.4 mm × 78.9 mm (76.88" × 44.23" × 3.11") (W × H × D), without wall-mount bracket
Package Size 2,100 mm × 1,270 mm × 225 mm (82.68" × 50" × 8.86") (W × H × D)
Frame Width U/L/R/D:27.2 mm/27.2 mm/27.2 mm/27.2 mm
Net Weight 46.5 kg (102.52 lb)
Gross Weight 66 kg (145.51 lb)
Wall Mount VESA 800 mm × 400 mm (31.50"×15.75")