PFS3010-8ET-65 -45 left
Favori
PFS3010-8ET-65
10-Port Fast Ethernet Switch with 8-Port PoE
Points clés
    1.Complies with IEEE802.3af & IEEE802.3at, up to 30W for single port
    2.Working in temperatures from-10°C to +55°C
    3.Supports Long Distance PoE Transmission,PoE watchdog
Spécifications
Hardware
Data Transmission Port
8 PoE ports with 10/100 Mbps Base-TX
2 uplink ports with 10/100Mbps Base-TX
Power Supply
AC100–AC240V
Operating Temperature
-10°C to +55°C (-14°F–131°F)
Operating Humidity
10%–90%
Power Consumption
Idling: 1.0W
Full load: 65W
PoE
PoE Budget
Port1-8 ≤30W, whole PoE budget ≤65W
PoE Standard
IEEE802.3af, IEEE802.3at
PoE Pin Assignment
PoE: 1, 2, 4, 5(V+), 3, 6, 7, 8(V-)
Performance
Switching Capacity
2.0 Gbps
Packet Forwarding Rate
1.49 Mpps
MAC Table Size
2 K
Jumbo Frame
2048 byte
Communication Standard
IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3X
Performance
ESD
Air discharge: 8kV
Contact discharge: 6kV
Thunderproof
Common mode: 6kV
Differential mode: 4kV
Net Weight
0.76 kg (1.68 lb)
Gross Weight
1.3 kg (2.87 lb)
Product Dimensions
(W × L × H)
242.5 mm × 122.9 mm × 35.0 mm (9.55" × 4.84" × 1.38")
Packaging Dimensions
(W × L × H)
Packing box: 303 mm × 262 mm × 72 mm (11.92" ×10.31" × 2.83")
Protective box: 549 mm × 325 mm × 397 mm (21.61" ×12.80" × 15.63")