LTV50-QSD400(only-for-Baltics)
Home
LTV50-QSD400-4(only for Latvia)
LTV50-QSD400(only for Latvia)
LTV50-QSD400(only for Latvia)
LTV50-QSD400(only for Latvia)
Favourite
LTV50-QSD400(only-for-Baltics)
50'' QLED Android TV
Key Points
Specifications
Technical Specification
Model
Model
DHI-LTV50-QSD400
Display
Screen Size
50"
Aspect Ratio
16:9
Resolution
3840×2160
Backlight
QLED
Brightness/Luminance
Min:200cd/ Typ:250cd/
Contrast Ratio
3750:1
Display Color
1.07B
Color Gamut
≥NTSC 100%, ≥DCl-P3 97%, ≥SRGB 99%, ≥ADOBERGB 99%
Response Time
8 ms
Signals
Interface
HDMI 2.1*2, HDMI-eARC, mini AV-In*1, USB 2.0*2, RJ-45*1, Tuner*2, CI*1
Bluetooth(Version)
5.1
Audio Output
Buit-in Speakers
8Wx2
Line Output
1 Audio out,1 SPDIF Out
Dolby
Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby AC-4, Dolby MS12-Y
General
Power Supply
AC100~240VAc, 50/60Hz
Consumption (Standard)
130W
Consumption (Standby)
≤0.5W
Net Weight
9.3kg (Product with Stand)
Gross Weight
11.4kg (Packaging Weight)
Wall Mount
300×300mm
Dimension without base (W×H×D)
1110x88x644mm
Package Dimension (W×H×D)
1213x126x754mm
Working Environment
Temperature
5°C~40°C(41°F~104°F)